Fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“

2018 05 23

Birželio 1 d. (penktadienį) 16 val. Palangos viešojoje bibliotekoje bus pristatyta Šveicarijos lietuvių bendruomenės fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti. Parodą pristatys Šveicarijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jūratė Caspersen.  

Paroda parengta minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną, vėliau ekspozicija keliavo po Lietuvos miestų ir miestelių kultūros centrus, švietimo ir mokslo institucijas, muziejus ir bibliotekas.

Skaityti daugiau...

Europos dienos šventinis renginys

2018 05 09

Gegužės 5 d., saulėtąjį šeštadienį, Palangoje vyko Europos dienos šventiniai renginiai. Miestiečiai ir miesto svečiai dalyvavo orientacinėse varžybose, o šventės atidaryme Jūratės ir Kastyčio skvere susirinko didelis būrys besimėgaujančių saule ir besidominčių Europos paveldu. Vadovaujamas Vyganto Rekašiaus Palangos miesto orkestras pasveikino susirinkusiuosius, taip pat danguje vyko Palangos balandininkų klubo paukščių skrydis „100 balandžių Europai ir Lietuvai“, mažieji europiečiai dalyvavo akcijoje „Piešiu Europą“, vyko koncertas „Aplink pasaulį 2“, kartu su performanso teatru „Labaiteatras“ smagiai paminėta Europos diena.

Skaityti daugiau...

Dalios Račkauskaitės fotografijų paroda „Mona paukštės“

2018 05 09

Palengva pavasaris perkopė į gegužės mėnesį. Miškuose, soduose dainas dainuoja ne tik vyturiukai su zylutėmis, pasigirsta vis garsesnis sugrįžusių paukščių čiulbėjimas. Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje meninės šių giesmininkų fotografijos sulėkė ir sutūpė tiesiog ant sienų – čia eksponuojama žymios gamtos fotografės Dalios Račkauskaitės paroda „Mona paukštės“.

Skaityti daugiau...

Jolantos Gricienės keramikos darbų paroda „Angele sarge“

2018 05 04

Gegužės 11d. (penktadienį) 17.30 val. Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje atidaroma Jolantos Gricienės keramikos darbų paroda „Angele sarge“.

Autorė kilusi iš Kelmės, Šiaulių universitete baigė dailės technologijos specialybę. Surengusi jau ne vieną kūrybinių darbų parodą, dailės ir technologijų mokytoja su užsidegimų moko prakalbinti molį ir suaugusius ir vaikus. Puikiomis terapinėmis savybėmis pasižymintys keramikos užsiėmimai populiarūs ir Palangoje. Tikėdama, kad kiekvienas žmogus turi bent po vieną  mūsų žingsnius saugantį, daug vilties teikiantį sargą, keramikė molio grumstelius pavertė paslaptingomis būtybėmis – angelais, juos paskyrė žiemai, vasarai, nakčiai ar dienai. Kas gi tos angeliškos, suteikiančios išminties ir meilės būtybės, užvaldžiusios kūrėjos širdį ir atgijusios jos rankose? Ar tai vien vaikystės pasaka ar nepakeičiama paguoda ir parama? O gal sakysit, kad angelų nebūna? Gal. To paklausti ir autorės pasveikinti su pirmąja paroda Palangoje ateikite gegužės 11d. (penktadienį) 17.30 val.