„Palangos dienos“ kviečia prisiminti istoriją ir linksmai švęsti kurorto gimtadienį

2017 03 27

Šią savaitę, kovo 30 d., Palanga pasipuoš miesto vėliavomis bei kurorto gyventojus ir svečius pakvies minėti ne tik pajūriui, bet ir visai Lietuvai reikšmingus įvykius – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Šie istoriniai įvykiai didžiausiame šalies kurorte bus švenčiami visą savaitę – nuo kovo 30 d. iki balandžio 5 d. į kurortą kvies ciklo „Palangos dienos“ renginiai, o šis laikotarpis skelbiamas Palangos vėliavos savaite.

Skaityti daugiau...

Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės parodos atidarymas

2017 03 27

Šventinę Palangos dienų 2017 savaitę pradedame palangiškės grafikės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės parodos atidarymu.

Ketvirtadienį (kovo 30 d.) 17 val. bibliotekoje autorė pristatys parodą „Piliakalniai“. Parodos lankytojai pirmieji turės progą pamatyti ir naujausią autorės darbų katalogą „Klodai“.

Maloniai kviečiame!

Susitikimas su knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna I“ autoriumi

2017 03 16

Kovo 24 dieną 17 valandą, kviečiame į susitikimą su knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna I“ autoriumi Donatu Žuoliu.

 

 

 

Su gimtadieniu, biblioteka!

2017 03 15

Šiandien sukanka lygiai 80 metų, kai 1937 m. kovo 15 dieną Lietuvos švietimo ministras, remdamasis „Valstybinių viešųjų bibliotekų įstatymu“, įsteigė 64 valstybines viešąsias bibliotekas, tarp jų ir antros eilės biblioteką Palangos mieste.

Per 80 gyvavimo metų Palangos viešoji biblioteka ne tik modernėjo, bet ir nepaliaujamai stiprino ryšį su kiekvienu čia apsilankiusiu. Nesvarbu, kas tai būtų: skaitytojas, prašantis patarimo dėl knygos; praeivis, besiteiraujantis informacijos apie Palangą; moksleivis, ieškantis vasaros skaitinių ar bet kuris kitas lankytojas, panorėjęs artimiau pažinti Palangos miestą, pasimėgauti knyga ar rengiamomis parodomis, renginiais.

Vaikų literatūros skyriuje kasdien aidi vaikų balsai. Periodikos skaitykloje šnara šviežiausios naujienos iš Lietuvos ir pasaulio, nugulusios laikraščiuose, žurnaluose. Interneto skaitykloje visada išgirsi kompiuterio klaviatūros barškėjimu įgarsintas informacijos paieškas. Abonemente nebus dienos, kad nesutiktumei gerų knygų ieškotojų. Komplektavimo skyrius nors, atrodytų, nematomas, bet pro ten dirbančiųjų akis ir rankas nepraslysta nei vienas leidinys. O kur dar bibliotekos skyrius Šventojoje ir poskyris "Gintaras" - visur verda gyvybė. Ir taip jau 80 metų!

Šiandien džiaugiamės kartu su visa Palangos viešosios bibliotekos bendruomene ir tikimės sulaukti dar gražesnių jubiliejų!

http://palangamvb.lt/lt/apiebiblioteka