Profesoriaus Romualdo Dulskio paskaita

2019 07 05

Liepos 17 d. 17 val. prof. Romualdas Dulskis, neseniai pasirodžiusios knygos „Konfucijus ir Kristus“ autorius, skaitys viešą paskaitą „Žmogiškumo ir dieviškumo konvergencija: Konfucijaus išmintis ir Jėzaus Evangelija“.

Konfucijaus išmintis ir Jėzaus Evangelija – dvi žmonijos kultūros istorijos versmės, nulėmusios Rytų Azijos ir Vakarų pasaulio žmonių pasaulėžiūros modelius ir mentaliteto ypatybes.

Skaityti daugiau...

Knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas

2019 07 30

Liepos 30 d. 17 val. bibliotekoje vyks knygos  „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas. „Vandenynas ir Žaliamėlė“ – tai poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė. Ši giesmė tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygoje ataidi intertekstai iš lietuvių ir indoeuropiečių mitologijos, tautosakos, muzikinio folkloro ir susipina su vidinėmis, poetinėmis gijomis.

Skaityti daugiau...

Naujos knygos pristatymas Šventosios bibliotekoje

2019 07 10

Lietuvių autorės Lijanos Simanonytės detektyvinio romano pristatymas Šventosios bibliotekoje (Šventosios g. 1) vyks liepos 19 d. 18.00 val. Rašytoja gyvena JAV, šiuo metu vieši Lietuvoje ir pati dalyvaus renginyje. Jūsų laukia pažintis su nauju žmogumi Lietuvių literatūros padangėje.

Pristatyme dalyvaus ir ištraukas iš knygos skaitys aktorė Edita Zizaitė-Damaševičienė. Apie autorę, detektyvinį romaną, jo parašymo aplinkybes ir leidimą papasakos leidyklos “Andrena” vadovė Nijolė Petrošienė.

Renginio svečiai galės sudalyvauti konkurse ir laimėti knygą.

Skaityti daugiau...

Robotikos užsiėmimas

2019 07 10

Liepos 9 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis robotikos užsiėmimas vaikams su LEGO MINDSTORMS EV3 konstruktoriais. Užsiėmime dalyvavo ne tik Palangos miesto vaikai, bet ir į kurortą atvykę mažieji skaitytojai.

Užsiėmimas vyko dviem etapais. Pirmajame vaikams buvo pristatyti pagrindiniai užsiėmimų įrankiai - „Lego Mindstorms EV3“ konstruktoriai, jų sudedamosios dalys, kūrimo ir veikimo mechanizmai. Vaikai, įsisavinę visą reikiamą informaciją, kibo į kūrybinį procesą ir konstravo robotus. Antrajame etape vaikų laukė įdomioji dalis – robotų programavimas kompiuteriais. Vaikų sukonstruoti robotai atliko paprastus veiksmus - pavažiuoti į priekį ir grįžti, pakelti ir nuleisti keltuvą, pakelti kvardratą ir jį nugabenti iš vienos vietos į kitą. Visi puikiai dirbo komandoje, buvo draugiški, padėjo vienas kitam. 

Vaikai neslėpė džiaugsmo galėję vasaros atostogų nuotykius patirti su pažangiomis technologijomis.

Dėkojame savanoriams Liudui Tubinui ir Simonui Tikniui.

Skaityti daugiau...