Pradžia / Vaikams / Renginiai ir parodos / Edukacinis užsiėmimas vaikams „Gamtos koliažai“

Edukacinis užsiėmimas vaikams „Gamtos koliažai“

2019 09 19

Rugsėjo 19 dieną Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ edukacinis užsiėmimas „Gamtos koliažai“, kurio metu Palangos pradinės mokyklos ir Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ketvirtų klasių mokiniai kūrė kompozicijas iš gamtoje randamų priemonių: medžių lapų, žiedlapių, smilgų, sėklų ir kt..

Edukacinį užsiėmimą vedė Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos mokytoja Rima Baukaitė. Ji parodė vaikams, kaip iš gamtoje randamas priemones galima kūrybiškai panaudoti kuriant koliažą ir įvairias menines kompozicijas. Edukacinio užsiėmimo dalyviai pagal mokytojos pavyzdį ant popieriaus lapo patys klijavo lizde įsikūrusį paukštelį. Vieni lizdui suklijuoti pasirinko skirtingų medžių lapus, kiti – klevo sėklas, treti lizdą sukūrė iš mažų smilgų. Paukštelis buvo daromas ir klijuojamas iš popieriaus, o vėliau įsikūrė kiekvieno mokinio sukurtame lizde. Po edukacinio užsiėmimo kiekvienos klasės mokiniai su savo sukurtais darbeliais įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Palangos viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ veiklose vaikai turi galimybę gauti atsakymus susijusius su gamta ir knyga. Tiksline projekto grupe pasirinkti 7-12 metų vaikai. Kitose projekto veiklose vaikai ne tik sužinos apie gamtą, medžius ir gamtos gėrybes, mokysis jas kūrybiškai panaudoti, bet ir supras, kaip atsiranda knyga, kaip panaudojant įvairias technikas pačiam tapti knygos kūrėju.