Pradžia / Vaikams / Renginiai ir parodos

Palangos miesto pradinių klasių mokinių parodos „Aš gyvenu draugiškoje aplinkoje“ atidarymas

2017 11 17

Lapkričio 16 dieną Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje tarptautinė tolerancijos diena buvo paminėta išskirtiniu renginiu. Šia proga atidaryta Palangos miesto pradinių klasių mokinių darbų paroda „Aš gyvenu draugiškoje aplinkoje“.

Atidarymo šventėje netrūko geros nuotaikos: vaikai deklamavo eiles, grojo kanklėmis ir nekantriai laukė kol pamatys galutinį savo darbų rezultatą. Renginio metu Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Benetienė įteikė padėkas pilietiniame projekte aktyviai dalyvavusioms mokytojoms. Renginio pabaigoje visi dalyviai kartu su mokytojomis įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Ši paroda išskirtinė tuo, jog prie jos įgyvendinimo prisidėjo visi Palangos ir Šventosios pradinių klasių moksleiviai. Jie karpė spalvotas rankas, iš kurių buvo padaryta kompozicija – Lietuvos kontūras išmargintas mūsų valstybės vėliavos spalvomis. Maloniai kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir apžiūrėti išskirtinę parodą.

Kūrybinių darbų parodos „Kelionė į garsų ir spalvų pasaulį“ atidarymo koncertas

2017 11 16

Lapkričio 15 dieną Palangos viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje atidaryta Stasio Vainiūno meno mokyklos ankstyvojo muzikinio ugdymo kartu su daile grupės mokinių kūrybinių darbų paroda „Kelionė į garsų ir spalvų pasaulį“. Ankstyvojo meninio ugdymo grupės mokiniai muzikuoja, dainuoja, piešia ir lipdo. Šią grupę lanko 5 – 7 metų vaikučiai. Tokio amžiaus vaikams būdingas noras būti savarankiškais ir įsitikinti, kad jie gali jau daug ką padaryti patys. Todėl yra labai svarbi pozityvi, pasitikėjimą savimi skatinanti aplinka. Darydami darbelius vaikai naudoja įvairias priemones: druską, smėlį, muilą, todėl užsiėmimų metu atsitinka įvairių netikėtumų, vaikai atranda kažką naujo, patiria didelį džiaugsmą. Piešimo, lipdymo, klijavimo ir popieriaus plėšymo procesas yra svarbesnis nei rezultatas todėl, kad jo metu ugdytiniai vysto smulkiąja motoriką, plečia savo akiratį,  ir kaupia gyvenimišką patirtį. Piešimo temos: „Drugelis“, „Sraigės kelionė“, „Linksmieji pirštukai“, „Rudeniniai medžių lapai“, „Paukštis lietingą dieną“, „Pasakų motyvais“ ir t.t. Plastinės raiškos užsiėmimų vadovė - mokytoja Rasa Užpelkytė.

Parodos atidarymo koncerte vaikai dainavo nuotaikingas dainas, šoko ir kartu su tėveliais džiaugėsi vieni kitų nupieštais ir parodoje eksponuojamais darbeliais. Maloniai kviečiame atvykti į biblioteką ir pažiūrėti į mažųjų menininkų menines kompozicijas iš arčiau.

Edukacinis užsiėmimas „Palangos krašto etnografiniai ypatumai. Vėjai“

2017 11 14

Lapkričio 14 dieną Palangos viešojoje bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Palangos krašto etnografiniai ypatumai. Vėjai“, kurio metu V. Jurgučio pagrindinės mokyklos penktokai įgijo naudingų žinių apie pajūrio kraštą. Edukacinį užsiėmimą vedė Mikelis Balčius ir Saulius Žulkus. Jie papasakojo kaip susidaro vėjai, kuo jie naudingi, kaip kyla audros, kaip pajūrio krašto gyventojai vadina skirtingų krypčių vėjus. Vaikai ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir patys noriai įsitraukė į diskusiją: klausinėjo juos dominančių dalykų, atsakinėjo į užduotus klausimus.

Pirmojoje užsiėmimo dalyje Mikelis Balčius išsamiai paaiškino, kaip susidaro vėjas, kuo jis gali būti naudingas, kaip panaudojamas elektros gamyboje. Jis taip pat papasakojo apie kiekvienos krypties vėjus ir pagrindines jų ypatybes. Antrąją užsiėmimo dalį vedė Saulius Žulkus. Iš pradžių kartu su mokiniais išnagrinėjo vėjų rožę ir ant lentos surašė, kaip pajūrio krašto gyventojai vadina kiekvienos krypties vėją. Jis taip pat parodė mokiniams senų Palangos nuotraukų, kuriose užfiksuotos audros, nusiaubusios senąjį Palangos tiltą, kopos po audrų bei supažindino su stipriausiomis pajūryje kilusiomis audromis. 

Antrasis edukacinis užsiėmimas vaikams „Palangos krašto etnografiniai ypatumai. Gintarai“

2017 10 25

Spalio 25 dieną Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko jau antrasis edukacinis užsiėmimas „Palangos krašto etnografiniai ypatumai. Gintarai“. Jo metu Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 4b klasės mokiniai  kartu su auklėtoja Nijole Viršiliene klausėsi pamokėlės apie Lietuvos auksu vadinamą gintarą. Šį kartą edukacinį užsiėmimą vedė gidė-edukatorė Giedrė Miežetienė.

Pradžioje vaikai buvo supažindinti su gintaro kilmės istorija, gydomosiomis savybėmis, jiems buvo papasakota, kad gintaras naudojamas ne tik papuošalų ar meno dirbinių gamyboje, bet ir kosmetikos srityje. Kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis gavo ir po nedidelį gintaro gabalėlį, kurį galėjo patys pabandyti šlifuoti ir apdirbti kaip tai daroma ir gaminant gintaro papuošalą.

Antrojoje užsiėmimo dalyje vaikams buvo suteikta galimybė sukurti nedidelę kompoziciją ant popieriaus, medžio žievės arba kankorėžio.  Kompozicijos buvo puošiamos gintarais džiovintais paparčiais, kerpėmis, plunksnomis ir kitomis gamtoje rastomis priemonėmis. Mokiniai čia atskleidė savo kūrybiškumą: vieni darė individualius darbelius, o kiti dirbo komandoje ir sukūrė bendrą meninę kompoziciją. Edukacinio užsiėmimo pabaigoje buvo padaryta bendra darbų parodėlė, kurioje kiekvienas pristatė savo darbelį ir papasakojo kaip gimė idėja ir kaip pavyko ją įgyvendinti.

Respublikinės ikimokyklinių įstaigų nuotraukų parodos „Mano augintinis“ atidarymo koncertas

2017 10 23

 Spalio 20 dieną Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikai kartu su auklėtojomis rinkosi į respublikinės ikimokyklinių įstaigų parodos „Mano augintinis“ atidarymo šventę. Į jaukų ir nuotaikingą atidarymą su savo šeimininkais atvyko ir du keturkojai draugai. Šventinio koncerto metu skambėjo dainos ir eilėraščiai apie gyvūnus, buvo pristatyti ir du į šventė atvykę augintiniai, jais galėjo pasidžiaugti visi vaikai.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos, kuriose įamžinti vaikų augintiniai. Užfiksuotose akimirkose galima pamatyti ir susipažinti su kačiukais, šuniukais, šinšila, žuvytėmis, jūrų kiaulyte ir kitais naminiais gyvūnėliais.

Maloniai kviečiame atvykti į vaikų literatūros skyrių, kur galėsite pasidžiaugti šia išskirtine ir nuotaikinga paroda.

Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ kūrybinių darbų parodos atidarymas

2017 10 17

Spalio 16 dieną Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko lopšelio-darželio „Nykštukas“ kūrybinių darbų parodos „Pajūrio medžiai“ atidarymo koncertas. Pasidžiaugti rudeniškai spalvingais piešiniais į šventę atvyko dvi darželio grupės: „Girinukai“ ir „Sportukai“. Parodos atidarymo proga vaikai kartu su auklėtojomis surengė trumpą koncertą, kurio metu vaikai dainavo daineles apie rudenį, deklamavo eilėraščius, o po koncerto skubėjo apžiūrėti savo ir draugų nupieštų pajūrio medžių.

Maloniai kviečiame užsukti į vaikų literatūros skyrių ir pasižvalgyti po rudeniškai jaukų ir spalvotą piešinių pasaulį.