Pradžia / Paslaugos / Literatai / Literatu aktualijos

Paslaugos

Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ kūrybinis vakaras Palangos kurorto muziejuje

Gegužės 20 dieną Palangos kurorto muziejuje vyko Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ kūrybiniai skaitymai  „Vasarą pasitinkant“. Palangos kurorto muziejus, palaikydamas tarptautinę Muziejų nakties iniciatyvą, muziejaus salėje Palangai ir jos svečiams surengė šiltą ir jaukų literatūrinį vakarą. Vakaro metu eiles skaitė Palangos literatų klubo „Takai per kopas“ nariai. Jie taip pat parengė įspūdingą muzikinę-literatūrinę kompoziciją. Renginys sulaukė ir svečių iš Klaipėdos – atvyko neįgaliųjų šokių grupė „Domino“, kuri ne tik atliko keletą šokių, bet kiekvieno šokio metu pademonstravo vis kitokią sceninę aprangą. Literatūriniame vakare netrūko ir muzikinių intarpų - grojo meno mokyklos mokinės. Renginį vedė Stasys Stončius.

Keletą renginio akimirkų kviečiame pažiūrėti nuotraukų galerijoje.

Palangos literatų klubas pagerbė poetą Albiną Šerelį

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko jauki Palangos literatų poezijos skaitymo popietė, skirta poetui Albinui Šereliui ir jo gausiam kūrybos kraičiui.  Kaip pasakojo pats kūrėjas – rašyti pradėjo dar mokykloje, tuo metu jis jau kūrė eiles ir buvo pats aktyviausias jaunimo literatų atstovas. Ir nors profesinis kelias A. Šerelį nuvedė kita kryptimi, jis niekada nepamiršo tikrojo savo pašaukimo. Todėl dabar galima pasidžiaugti solidžia poeto išleistų knygų kolekcija, kurioje rasime įvairiausios tematikos eilėraščių. Ne vienas parašytas ir apie mylimą miestą – Palangą. Literatų apsuptyje autorius skaitė savo kūrybą, pasakojo, kaip gimsta eilėraščiai, kaip atsiranda įkvėpimas eilėms. Susitikimo svečiai turėjo galimybę išgirsti ir naujausių eilėraščių iš būsimos poezijos knygos.

Palangos literatų klubas dalyvavo literatūros ir meno šventėje „Vasara išeina į rudenį“

Rugsėjo 28 dieną Palangos literatų klubo nariai dalyvavo asociacijos „TRIJŲ MŪZŲ BLYKSNIAI“ organizuotoje šventėje. Mūsų miesto literatai čia pristatė savo kūrybą ir pademonstravo kruopščiai parengtą teatrališką pasirodymą, už kurį iškilmingo šventės uždarymo metu visiems buvo įteikti diplomai.

Skaityti daugiau...

Šauliai paminėjo Kovo 11-ąją

Kovo 11 dienos renginiai Šaulių sąjungos Palangos skyriuje prasidėjo kovo 7 dieną miesto viešojoje bibliotekoje, kur įvyko popietė-susitikimas su Palangos literatais, skaitovais, skaitytojais ir miesto bendruomenės atstovais. Vyrų šaulių ansamblis su miesto moterų ansambliu „Guboja“ atliko keletą dainų ir įteikė Palangos „Jūros“ šaulių ir jų rėmėjų atminimo ženklus labiausiai pasižymėjusiems nariams-vyrams, taip pat labiau pasižymėjusioms šaulėms: Saulei Narkienei, Zelmai Grabienei, Džuljetai Garolienei.

Skaityti daugiau...

Prie jūros mūsų žemė…

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai koncertą skyrė moterų vokalinis ansamblis „Guboja” ir Jūros Šaulių vyrų choras (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) bei Palangos literatai.

Skaityti daugiau...

Palangos literatų eilės auksiniam rudeniui

 Savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos popietė „Barsto saujom rudenėlis auksą”. Gausiai susirinkę literatų klubo nariai skaitė eiles apie geltonplaukį rudenį, kuris Justino Marcinkevičiaus žodžiais tariant: „Atima paukščius, lapus ir dangų, apmėto liūdesio akmenimis.”

Skaityti daugiau...