Pradžia / Renginių archyvas

Palangos viešojoje bibliotekoje kilnojamoji paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, suniokotoje Rytų Prūsijoje liko dešimtys tūkstančių beglobių vaikų. Ne vienas tūkstantis šių vaikų atkeliavo į Lietuvą ir šiandien yra Lietuvos visuomenės dalis, apie kurią, deja, labai mažai kalbama ir žinoma. Ilgainiui šiuos vaikus imta vadinti „vilko vaikais“. Šie vaikai yra brutalaus sovietinio teroro aukos ir baisių sovietinių nusikaltimų liudininkai. Atkeliavę į Lietuvą dar visai maži, jie rado prieglobstį, čia įleido šaknis, todėl nusipelno, kad jų balsas bylotų tragiškas, sunkiai protu suvokiamas gyvenimo istorijas.

Skaityti daugiau...

Valentino Dilgino autorinės kūrybos paroda ,,Vanduo ir medis: akvarelės, skrynios“

Valentinas Dilginas (gimė 1970 m. rugsėjo 10 d. Klaipėdoje) – dailininkas, akvarelininkas, tautodailininkas, keliautojas. Augęs gamtos apsuptyje, menininkas dar vaikystėje įgavo gamtos grožio pajautos ir susidomėjo menu. Lankė Kretingos meno mokyklą, vėliau Telšių taikomosios dailės technikume studijavo medžio apdirbimo technologijas. 2008 m. Klaipėdos universitete baigė rekreaciją ir turizmą,  apgynė bakalauro baigiamąjį darbą apie gintaro naudą sveikatai. 2014 m. Šiame universitete įgijo teatrologijos magistro laipsnį, magistro  darbo tema - ,,Teatrologijos aspektai šiuolaikinės pagonybės ritualuose ir apeigose“.

Skaityti daugiau...

,,Žaliosios europiečių atostogos 2017‘‘ kviečia į diskusiją

Rugpjūčio 12d. 15val. Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje ,,Žaliosios europiečių atostogos 2017“ kviečia į diskusiją: ,,Ateities Europa: ar Palanga taps Tenerife?“. Palangos sėkmės receptas yra geri orai ir rami jūra. Tačiau ar to pakanka ir ką reikėtų daryti, kad Palanga taptų naująja Tenerife, o Lietuva – pažangia ir sėkminga Europos valstybe? Diskusija apie Europos ateities scenarijus su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi.

Projektas „Palangos istorija jungia kartas“

Bičiuliai, ar pamenate, kai 2015 metais kartu su projekto „Palangos istorija jungia kartas“ pradžia bibliotekos kiemelyje buvo pasodintas projekto simbolis – obelaitė? Tai simbolizavo projekto vykdymo pradžią bei moderniųjų technologijų šaknų įleidimą, bibliotekos augimą, progresą ir sėkmę, o obelaitės veislės pavadinimas „Auksis“ tiesiog įpareigojo siekti „auksinių“ projekto rezultatų. Nors projektas jau pasibaigęs, įgyta patirtis aktuali ir šiandien.  Šį pavasarį obelėlė džiugino spalvingais žiedais, o štai rugpjūtį matome 4 gražuolius obuoliukus, kurie, tikime, simbolizuoja sėkmingą mūsų bibliotekos plėtrą ir patikimą, vis stiprėjantį ryšį su bibliotekos vartotojais.

Keliaujantis iliustracijų lagaminas. Komiksai

Parodos atidarymas rugpjūčio 2 d., 17 val.

Paroda veiks 2017 08 02–25

Parodoje Keliaujantis iliustracijų lagaminas. Komiksai bus pristatyta Vilniuje vykusios parodos Baltijos iliustracija 2. Komiksai dalis. Projekte dalyvavo kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Rugpjūčio mėnesį Palangoje pamatysite šių menininkų darbų fragmentus: Miglės Anušauskaitės „Pasikėlę“, Viktorijos Ežiuko „Memel Blue/s“, Linos Itagaki „Mr Pinkman“, Gerdos Jord „Gertrūda“, Anete Melece „How I Forgot My Pin Code Because of Modern Talking“, Ann Pajuväli „Busy Doing Nothing“, Ulos Šimulynaitės „Kaip Tvardauskas mėnulyje atsidūrė“, Anna Vaivare „ The Game“. Vėliau paroda keliaus į Jurbarką, Zarasus.

Skaityti daugiau...