Pradžia / Naujienos

Susitikimas „Pašnekesiai apie esmę..."

Rugpjūčio 10 d. 15 val. vyks neeilinis įvykis, pavadinimu „Pašnekesiai apie esmę...“. Tai - festivalio „Pasaulio balsai“ tradicija ir ciklo „Legendos“ susitikimas. Čia susitiks trys Lietuvos muzikos grandai – dirigentai Juozas Domarkas ir Stasys Domarkas bei muzikologas Viktoras Gerulaitis. Visi šie garbūs muzikos žinovai ir profesionalai garsėja kaip žodžio virtuozai, tad tik čia ir paaiškės kas yra esmė...

Knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas

Liepos 30 d. 17 val. bibliotekoje vyks knygos  „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas. „Vandenynas ir Žaliamėlė“ – tai poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė. Ši giesmė tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygoje ataidi intertekstai iš lietuvių ir indoeuropiečių mitologijos, tautosakos, muzikinio folkloro ir susipina su vidinėmis, poetinėmis gijomis.

Skaityti daugiau...

Vytauto Poškos parodos atidarymas

Rugpjūčio 1 d. 17 val. bus pristatyta menininko Vytauto Poškos tapybos darbų paroda „Vasaros intermezzo“. Muzikinius kūrinius atliks Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleivis Simonas Poška.

Vytautas Poška 1995 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, specialybė freska-mozaika. Menininkas yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Vilniaus dizaino mokymo centro tapybos dėstytojas.

Skaityti daugiau...

Paroda „Būti visame“

Rugpjūčio 2 d. 16 val. bus pristatyta paroda „Būti visame“. Parodos autoriai: Vilma Šileikienė, Lina Pukštaitė, Jurgita Burbienė, Marius Strolia, Augustinas Burba. Ši paroda yra asmeninio ir kūrybinio bendradarbiavimo patirties eksponavimas vienijantis skirtingų disciplinų ir geografinių lokacijų menininkus.

Skaityti daugiau...

Naujos knygos pristatymas Šventosios bibliotekoje

Lietuvių autorės Lijanos Simanonytės detektyvinio romano pristatymas Šventosios bibliotekoje (Šventosios g. 1) vyks liepos 19 d. 18.00 val. Rašytoja gyvena JAV, šiuo metu vieši Lietuvoje ir pati dalyvaus renginyje. Jūsų laukia pažintis su nauju žmogumi Lietuvių literatūros padangėje.

Pristatyme dalyvaus ir ištraukas iš knygos skaitys aktorė Edita Zizaitė-Damaševičienė. Apie autorę, detektyvinį romaną, jo parašymo aplinkybes ir leidimą papasakos leidyklos “Andrena” vadovė Nijolė Petrošienė.

Renginio svečiai galės sudalyvauti konkurse ir laimėti knygą.

Skaityti daugiau...

Muzikinė popietė „Stellae in coelo“

Liepos 12 d. savo naujausią albumą pristatė kompozitorė Indrė Stakvilė-Ehrhardt. Išvertus iš lotynų kalbos, „Stellae in coelo“ reiškia „Žvaigždės danguje“. Koncertui Palangoje pasirinktos šviesios, lengvos ir pasakiškos nuotaikos kompozicijas. Skambėjo svajinga, romantiška muzika su lengvais viduramžiškais ir keltiškais akcentais. Ją galima buvo priskirti naujosios klasikos ir easy piano žanrams.