Pradžia / Naujienos / Bibliotekoje atviros projekto „Psichosocialinių krizių prevencija Palangos mieste“ paskaitos

Bibliotekoje atviros projekto „Psichosocialinių krizių prevencija Palangos mieste“ paskaitos

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje  spalio 20-21 d. įvyko projekto  "Psichosocialinių krizių prevencija Palangos mieste“ renginys.

Lektorė Kristina Navickienė skaitė paskaitas  itin įdomiomis ir aktualiomis temomis:  „Smurto artimoje aplinkoje problematika ir tendencijos“ ir  „Kaip bendrauti su vaiku išgyvenančiu netektį“.

Susitikimo metu buvo daug diskutuojama apie smurtą artimoje aplinkoje, mitus ir faktus apie jį.

Esama įvairių smurto klasifikacijų, tačiau vieną universaliausių pasiūlė PSO. Pagal ją smurtas skirstomas į fizinį, seksualinį, psichologinį ir deprivaciją ar nepriežiūrą.

Antra paskaitos tema „Kaip bendrauti su vaiku išgyvenančiu netektį“  buvo skirta  vaikams, jų reagavimui į netektį.  Šis reagavimas  priklauso nuo vaiko amžiaus.  Iki 5 metų  vaikai dar nesupranta mirties kaip baigtinio proceso, jie įsivaizduoja, kad  mirusysis išvyko ir dar grįš. 5-9 metų vaikų susidomėjimas mirtimi padidėja. Jie pradeda suprasti, kad mirtis – negrįžtamas procesas. 9-12 m. amžiuje vaikų domėjimas mirties tema sumažėja ir vėl suaktyvėja paauglystei. Paaugliai linkę slėpti savo gedėjimo jausmus ir sielvartą.

 

Projekto organizatoriai - būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacija „Gandras“.

Partneriai:

  • Palangos socialinių paslaugų centras,
  • Palangos šeimos centras,
  • Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas.

Projektą remia Palangos savivaldybė.