Prano Griušio paroda „Kauno zoo artistų portretai”

Liepos 4 d. bibliotekoje atidaryta Prano Griušio paroda „Kauno zoo artistų portretai”. Menininkas papasakojo šio tapybos ciklo atsiradimo priešistorę, prisipažino kartais nuvykstantis pažiūrėti kaip gyvena įamžinti parodos herojai, o po apsilankymo zoologijos sode visada apmąstantis: vis gi, gal tik atrodo, kad žmonės gyvena geriau - viskas priklauso iš kurios pusės žiūrima į skiriančias grotas...


Tapytoją sveikino Palangos viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys, pavaduotoja Aura Banevičienė dėkodama už parodos originalumą, keliamas emocijas ir mintis autoriui įteikė glėbį ramunių, o kolegos menininkai ir bendraminčiai iš Palangos kūrybinės grupės „Mostas” negailėjo gražių žodžių bei šmaikščių pastebėjimų apie parodą.

Paroda veiks visą liepos mėnesį, nepraleiskite progos iš arti pažvelgti į akis Pongo Pygmaeus Pygmaeus !

Apie parodos autorių:

Tapytojas Pranas Griušys, gyvena ir kuria Kaune. 1976-1982 metais Valstybiniame Dailės institute Vilniuje, (dabar Vilniaus Dailės akademijoje) įgijo tapytojo-pedagogo specialybę. Nuo 1982 metų yra Vilniaus dailės akademijos, Kauno fakulteto Vizualaus Meno katedros, profesorius.

1997-1998 bei 2001-2002 metais laimėjo Lietuvos Respublikos aukščiausiojo laipsnio valstybės stipendiją. Tapytojas Pranas Griušys yra surengęs 12 personalinių parodų bei dalyvavo 41-oje grupinėje parodoje Lietuvoje ir užsienyje. Dabar jis yra Vilniaus Dailės akademijos, Kauno fakulteto tapybos katedros profesorius.