Suteikta laikina prieiga prie „Alexander street“ vaizdo įrašų ir muzikos duomenų bazių

Palangos viešajai bibliotekai suteikta laikina prieiga prie „Alexander Street“ medijos duomenų bazių: „Academic video online“ ir „Music and dance online“.

„Academic video online"   galima žiūrėti atrinktus dokumentinius filmus iš „BBC Studios“, Bordvėjaus spektaklius aukšta raiška („BroadwayHD“), muziejuose ir archyvuose saugomus istorinius vaizdo įrašus ir iš plataus katalogo rinktis dokumentinius filmus apie istoriją, meną, madą, mediciną, kulinariją, politiką, inžineriją ir kitus. Iš viso duomenų bazėje yra virš 62 000 skirtingų atrinktų vaizdo įrašų su subtitrai.

Music and dance online“ – muzikos ir kitų scenos meno rūšių duomenų bazė, kurioje naršant galima rasti 11 milijonų aukščiausios raiškos garso ir vaizdo įrašų. Tai klasikinės muzikos, džiazo, populiariosios muzikos garso įrašai, baleto, šiuolaikinių, eksperimentinių, improvizacinių ir kitų šokių atlikėjų pasirodymai ir klasikinės muzikos vaizdinė medžiaga. Be to, duomenų bazėje pateikiami įrankiai kurti įrašų ištraukas, cituoti šaltinius ir rasti išsamią informaciją apie kūrinį, ji ypač naudinga studentams ir menotyrininkams.

Duomenų bazės prieinamos Palangos viešosios bibliotekos kompiuterių tinkle ir asmeniniuose įrenginiuose, prisijungus prie Palangos viešosios bibliotekos belaidžio interneto.

Abiejų duomenų bazių prieiga galios iki rugpjūčio 3 d.