Pradžia / Naujienos / Architekto Zigmanto Brazausko piešinių parodos „Ad Casum“ atidarymas

Architekto Zigmanto Brazausko piešinių parodos „Ad Casum“ atidarymas

Kovo 6 d. 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko architekto Zigmanto Brazausko parodos „Ad Casum“ atidarymas. Į pristatymą susirinko gausus būrys palangiškių ir miesto svečių. Parodos autorių pristatė Palangos viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys.

Doc. Z. Brazauskas – Lietuvos architektų sąjungos narys-meno kūrėjas, Vilniaus dailės akademijos, dėstytojas, kilęs iš Kretingos, tačiau vaikystę ir jaunystę praleidęs Palangoje. Mokėsi Palangos vidurinėje (dab. Palangos senoji gimnazija), todėl, pristatydamas parodą, pasakojimą paįvairino atsiminimų apie kraštą intarpais.

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedros docentas Z. Brazausko darbas „100“ įvertintas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus surengtame konkurse „Geriausias 2017-ųjų metų kūrinys“ ir išrinktas metų populiariausiuoju. Būtent už jį daugiausia balsų atidavė žiūrovai. Kūrinyje „100“, už kurį architektas 2018 vasario 16 d. buvo apdovanotas, įamžinti reikšmingi Lietuvai įvykiai nuo 1918-ųjų iki 2018-ųjų.

Z. Brazausko per parodos atidarymą spėjo, kad: „Kiekvienam, mylinčiam tėvynę, būtų įdomu papasakoti ar surašyti jam pačiam svarbias datas ir įvykius. Ir tie įvykiai greičiausiai būtų labai skirtingi, kaip ir mūsų išgyvenimai. Visi 100 darbe paminėtų faktų ir asmenybių likimų – man ir brangūs, ir labai skaudūs.“

Šis darbas šiuo metu yra eksponuojamas Palangos viešojoje bibliotekoje.