Pradžia / Naujienos / Dalios Račkauskaitės fotografijų paroda „Mona paukštės“

Dalios Račkauskaitės fotografijų paroda „Mona paukštės“

Palengva pavasaris perkopė į gegužės mėnesį. Miškuose, soduose dainas dainuoja ne tik vyturiukai su zylutėmis, pasigirsta vis garsesnis sugrįžusių paukščių čiulbėjimas. Palangos viešosios bibliotekos interneto skaitykloje meninės šių giesmininkų fotografijos sulėkė ir sutūpė tiesiog ant sienų – čia eksponuojama žymios gamtos fotografės Dalios Račkauskaitės paroda „Mona paukštės“.

Klaipėdiškę gamta, dangaus ir žemės tarpininkai – paukščiai – užbūrė nuo vaikystės, dar tuomet, kada fotografija atrodžiusi tolima ir nepasiekiama, lyg stebuklas. Šiandien Daliai gamtos akimirkų fiksavimas – pomėgis, parodoje matysite tuziną sparnuotųjų gražuolių, nemaža jų puošia gamtos fotografijų albumus, žurnalus, darbai plačiai pasklidę ir po virtualiąją erdvę, o sukauptame archyve jų saugoma apie pora šimtų. Valandų, praleistų belaukiant geidžiamo kadro fotomenininkė nebesuskaičiuoja: žiemą, dar pašalusioj pelkėj ar vasaros nuostabiais, tik vis per trumpais rytais, ginkluota fotoobjektyvu važiuoja „laukti svečio“ t.y. - ieškoti paukščių. Jų stebėta jau 221 iš Lietuvoje esančių 385 rūšių, tad ir pelnytų nominacijų įvairiuose konkursuose apsčiai.

Pasidžiaugti D.Račkauskaitės nufotografuotais ir interneto skaitykloje eksponuotais mūsų krašto sparnuočiais kviečiame visą gegužės mėnesį.