Pradžia / Naujienos / Parodos ir renginiai / Aldonos Ruseckaitės knygos apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“ pristatymas bibliotekoje

Aldonos Ruseckaitės knygos apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“ pristatymas bibliotekoje

2018 m. balandžio 27 d., penktadienį 16.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje pokalbiui apie lietuvių literatūros klasikus: Maironį, Žemaitę, Vytautą Mačernį kviečia Nacionalinės bibliotekų savaitės viešnia  ir naujausio biografinio romano apie Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“ autorė Aldona Ruseckaitė. Tai jau trečiasis rašytojos, poetės, muziejininkės biografinis romanas. Aldona Ruseckaitė – įsimenančių knygų apie Maironį („Šešėlis JMM“) ir Žemaitę („Žemaitės paslaptis“) autorė.

Apie  literatūros klasiką Vytautą Mačernį (1921–1944) rašytoja ilgą laiką rinko archyvinę medžiagą, važinėjo į ekspedicijas, lankėsi ne tik jo gimtinėje, bet ir vietose, kur poetas gyveno, bendravo su poeto artimaisiais ir jį pažinojusiais. Poeto pasaulėvoka, jos atspindžiai poezijoje, ir ypač – jausmų pasaulis, neįvykusi santuoka, dilema: emigruoti be mylimosios ar likti – V. Mačernio gyvenimo slėpiniai ir žinomų menininkų Juozo Miltinio, Donato Banionio ir Vaclovo Blėdžio vienos karo vasaros atsiminimai gyvai ir jautriai kalba  apie poeto likimą.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame.