Pradžia / Naujienos

Profesoriaus Romualdo Dulskio paskaita

Liepos 17 d. 17 val. prof. Romualdas Dulskis, neseniai pasirodžiusios knygos „Konfucijus ir Kristus“ autorius, skaitys viešą paskaitą „Žmogiškumo ir dieviškumo konvergencija: Konfucijaus išmintis ir Jėzaus Evangelija“.

Konfucijaus išmintis ir Jėzaus Evangelija – dvi žmonijos kultūros istorijos versmės, nulėmusios Rytų Azijos ir Vakarų pasaulio žmonių pasaulėžiūros modelius ir mentaliteto ypatybes.

Skaityti daugiau...

Knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas

Liepos 30 d. 17 val. bibliotekoje vyks knygos  „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas. „Vandenynas ir Žaliamėlė“ – tai poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė. Ši giesmė tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygoje ataidi intertekstai iš lietuvių ir indoeuropiečių mitologijos, tautosakos, muzikinio folkloro ir susipina su vidinėmis, poetinėmis gijomis.

Skaityti daugiau...

Naujos knygos pristatymas Šventosios bibliotekoje

Lietuvių autorės Lijanos Simanonytės detektyvinio romano pristatymas Šventosios bibliotekoje (Šventosios g. 1) vyks liepos 19 d. 18.00 val. Rašytoja gyvena JAV, šiuo metu vieši Lietuvoje ir pati dalyvaus renginyje. Jūsų laukia pažintis su nauju žmogumi Lietuvių literatūros padangėje.

Pristatyme dalyvaus ir ištraukas iš knygos skaitys aktorė Edita Zizaitė-Damaševičienė. Apie autorę, detektyvinį romaną, jo parašymo aplinkybes ir leidimą papasakos leidyklos “Andrena” vadovė Nijolė Petrošienė.

Renginio svečiai galės sudalyvauti konkurse ir laimėti knygą.

Skaityti daugiau...

Robotikos užsiėmimas

Liepos 9 d. Palangos viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis robotikos užsiėmimas vaikams su LEGO MINDSTORMS EV3 konstruktoriais. Užsiėmime dalyvavo ne tik Palangos miesto vaikai, bet ir į kurortą atvykę mažieji skaitytojai.

Užsiėmimas vyko dviem etapais. Pirmajame vaikams buvo pristatyti pagrindiniai užsiėmimų įrankiai - „Lego Mindstorms EV3“ konstruktoriai, jų sudedamosios dalys, kūrimo ir veikimo mechanizmai. Vaikai, įsisavinę visą reikiamą informaciją, kibo į kūrybinį procesą ir konstravo robotus. Antrajame etape vaikų laukė įdomioji dalis – robotų programavimas kompiuteriais. Vaikų sukonstruoti robotai atliko paprastus veiksmus - pavažiuoti į priekį ir grįžti, pakelti ir nuleisti keltuvą, pakelti kvardratą ir jį nugabenti iš vienos vietos į kitą. Visi puikiai dirbo komandoje, buvo draugiški, padėjo vienas kitam. 

Vaikai neslėpė džiaugsmo galėję vasaros atostogų nuotykius patirti su pažangiomis technologijomis.

Dėkojame savanoriams Liudui Tubinui ir Simonui Tikniui.

Skaityti daugiau...

Muzikinė popietė „Stellae in coelo“

Palangos viešojoje bibliotekoje liepos 12 d. 16 val. savo naujausią albumą pristato kompozitorė Indrė Stakvilė-Ehrhardt (fortepijonas, smuikas, perkusija).

Išvertus iš lotynų kalbos, „Stellae in coelo“ reiškia „Žvaigždės danguje“. Koncerte skambės svajinga, romantiška muzika su lengvais viduramžiškais ir keltiškais akcentais. Ją galima būtų priskirti naujosios klasikos ir easy piano žanrams. Kompozitorė rašo filmams, teatrui, šokio ir literatūros projektams, kamerinę muziką. Koncertui Palangoje ji pasirinko šviesios, lengvos ir pasakiškos nuotaikos kompozicijas.

Užsiėmimai su Lego Mindstorm

Kviečiame 8-15 m. vaikus į užsiėmimus su LEGO MINDSTORMS robotikos konstruktoriais, kurie gali būti valdomi balsu, išmaniaisiais įrenginiais, kompiuteriu ar bevieliu WiFi tinklu.

Užsiėmimų metu vaikai išmoks konstruoti, valdyti sukonstruotus mechanizmus, mokysis atpažinti ir įvardyti technines konstruktoriaus dalis, susipažins su jų veikimo principais.

Užsiėmimai vyks liepos 9, 16, 23, 30 d. 14.00 val. (vaikų literatūros skyriuje).

Vietų skaičius ribotas.

Teirautis tel. nr. 8 460 49448